Glock G44 22LR 10+1 4.02″ AS # 22 LR
SKU:
764503035920
$549.00
1 in stock
You must be 21 years of age to purchase this item
Glock UA4450101 G44 Gen5 Compact 22 LR 10+1 4.02" Black GMB Barrel, Matte Black Serrated Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black Textured w/Interchangeable Backstrap Grip, Ambidextrous
Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 9.5 × 2.5 in |
| action | DAO |
| caliber | 22 LR |
| barrel length | 4.02" |
| capacity | 10+1 |
| grips | Black Textured w/Interchangeable Backstrap |
| sight configuration | Adjustable |
| slide description | Serrated |
| frame finish | Black |
| ffl_type | firearm |
| upc | 764503035920 |
| brand | Glock |
| part_number | UA4450101 |
You must be logged in to post a review.











![GLOCK 19 G19 Gen 3 Two Tone Cerakote *CA [Custom Build]](https://brassdepot.sfo3.cdn.digitaloceanspaces.com/wp-content/uploads/2025/03/19223216/IMG_4915-scaled-225x300.jpg)


Reviews
There are no reviews yet.